• מאת moshedadon

לראשונה במטה יהודה: כנס המאחד את כל תיירני האיזור

כנס תיירנים ראשון מסוגו נערך שבוע שעבר בנחם, במטרה להציג לכל תיירני האזור את מחלקת התיירות החדשה של מטה יהודה וליצור מפגש היכרות ועידוד שיתופי פעולה בין הפורומים השונים.
  
ביום חמישי האחרון, הגיעו כ- 150 תיירנים מכל אזור מטה יהודה לכנס תיירות ראשון מסוגו שנערך במרכז יום לקשיש שבנחם.
מטרת הכנס נועדה להכיר ולפתח שיתופי פעולה מרחביים בין היזמים והפורומים השונים, באמצעות היכרות בין כולם ולהציג בפניהם את  מבנה מחלקת התיירות החדשה של מטה יהודה.
 
הכנס נפתח בהצגת עיקרי תכנית אב לתיירות והרחבה על מודל הפעולה החדש של מחלקת התיירות.
התיירנים שמעו על הקמתה של ועדת היגוי למימוש וליישום תכנית אב לתיירות, בראשותה של ראש המועצה, מר משה דדון  שאף יזם
כנס גדול שייערך ב 24.6, במהלכו צוות מיוחד יציג את עיקרי תכנית אב לתיירות וכל תושב יקבל את תקציר התכנית.
כחלק מעיקרי תכנית אב לתיירות, הוצג לתיירנים הלוגו החדש שנבחר לייצג את האזור: "הלב הירוק"- לב המורכב מסממני האזור: עטלף- המייצג את ארץ המערות, כתר- המייצג את ארץ המלכים , אשכול ענבים המייצג את ארץ היין והגפן וכמובן הצבע הירוק המייצג את הטבע והנופים הירוקים המאפיינים את אזור מטה יהודה. האזור כולו יחולק למספר שערי כניסה שישאו את הלוגו החדש.
 
מעבר להקמת ועדת היגוי, ראש המועצה רואה חשיבות רבה להרחבת מחלקת התיירות המלווה בכוח אדם מקצועי והפנה עבור כך תקציבים ומשאבים רבים במטרה לתת מענה לכל תושבי אזור מטה יהודה העוסקים בתיירות.
לדברי משה דדון: "התיירות הענפה שמציע האזור, מהווה חלק ניכר מעתידה הכלכלי של תושבי מטה יהודה ומחלקת התיירות החדשה מהווה צעד משמעותי בתהליך יצירת מערכת תיירותית פעילה".
 
במהלך הכנס, משה סוויסה, ראש מחלקת התיירות, הסביר על המבנה החדש של המחלקה המאגדת בתוכה מאות אתרים ויזמים בתחום האוכל, יין, בירה, אמנות, לינה ומגוון גדול של אטרקציות תיירותיות. על מנת לייעל את העבודה מול כמות גדולה של תיירנים, הוחלט לחלק את אזור מטה יהודה לארבעה אזורים עיקריים: אזור עדולם, המזלג, שפלת יהודה ואזור ההר ולמנות רכזי פורומים שירכזו את כל הפעילויות התיירותיות בכל אזור. כמו כן, הוסבר לתיירנים כי מחלקת התיירות תיתן את מיטב השירותים להצלחת שיתופי הפעולה ביו היזמים השונים במטה יהודה ואף התקיימה הרצאה מפי נעמי ראם, מנכ"לית המרכז לטיפוח יזמות של קרית גת שהציעה את שירותי הייעוץ שלהם בחינם לכל התיירנים הותיקים והחדשים של האזור.
 
התיירנים נהנו מהרצאה מרתקת של רוני פורת בנושא הרמוניה מנצחת ועוצמה בשיתופי פעולה וצפו בסרטון תדמית מרגש שהציג מספר אירועים גדולים שנעשו באזור.

הכנס נחתם בסדנת "פיצוח אזורי", במהלכה כל התיירנים התחלקו לחדרים לפי אזורים משותפים: אזור השפלה, ההר, המזלג ועדולם לפעילות היכרות ושיתופי פעולה בין היזמים השונים, בהנחיית מט"י קרית גת וצוות מחלקת התיירות.