• 18-10-2014
  • מאת dzrihen

חטיפי חלבון- סעודה מזינה בחטיף אחד!


 

מהם חטיפי חלבון?

 

חטיפי חלבון הינם מוצר שכיח בתחום תוספי המזון. חטיפי חלבון מספקים לספורטאים, למפתחי גוף ולמתעסקים בתזונה ובכושר, ארוחה מזינה ,בריאה וטעימה גם כשאינם פנויים לסעודה של ממש. למרות שמם המטעה, "חטיפי" חלבון אינם עמוסים בשומנים וסוכרים המזיקים לגוף באופן הרסני כל כך. לפחות לא כמו אותו שוקולד או חטיפים מטוגנים ועתירי רעלים אותם אנו כוללים בקטגוריית הממתקים. חטיפי חלבון מכילים כמות קטנה ומבוקרת של פחמימות ומנגד, שפע של חלבון מי גבינה מבודד. למעשה זהו אותו החלבון הזהה לזה שניתן למצוא באבקות החלבון. חשוב לציין כי אין מזונות רבים בעלי יחס רכיבים תזונתיים כה מדויק לגוף, ובוודאי שלא אם נדבר על חטיפים. אם כן, מדוע חטיפי חלבון נקראים "חטיפים"? פשוט מפני שאפשר 'לחטוף' אותם על הדרך בכל שלב ביום עמוס במיוחד או סתם, כשרוצים לאכול משהו מתוק מבלי לוותר על הישגים ומשמעת בתזונה.חטיפי חלבון מגיעים לרוב בשלל טעמים מפנקים כגון שוקולד, בננה, קרם עוגיות, תות, חמאת בוטנים ועוד.

 

 

מה היתרון שבחטיפי חלבון?

 

חטיפי חלבון מספקים במנה טעימה אחת, מוכנה מראש וקלה לנשיאה את כל מה שהגוף זקוק לו באותו רגע. בחטיפי חלבון ישנם רכיבים תזונתיים חיוניים לבניית שריר וביכולתם לאושש את הגוף באופן מיידי לאחר אימון מפרך. שכן, בחטיפי חלבון כמות גדולה ומגוונת של מינרלים וויטמינים, בנוסף על מספר חומצות אמינו. חלבון מי הגבינה הטהור שבחטיפי חלבון נספג באופן מיידי בגוף וביעילות רבה בהרבה מאשר כל מנה בשרית, לה לוקח משך של יום לערך להתעכל בגוף. העיכול המהיר מתאפשר הודות לאנזימים המוחדרים לתוך החלבון האיכותי שבחטיף.השימוש בחטיפי חלבון מעולה נגד הרס שריר, במיוחד בכזה ש"עובד שעות נוספות" ומדכא את תחושת העייפות המתלווה לשגרת יום עמוסה או לגוף העומד תחת לחץ תדיר של מאמצים ממושכים.

חטיפי חלבון אינם דורשים שייקר, כלים, או אפילו הכנה ובזה אחד היתרונות הבולטים שלהם. כך ניתן לשמור על שגרת תזונה בריאה מבלי להיכנע לרעב ולהתפתות לדוכני המזון המהיר המצויים בשפע, חסל סדר "רק הפעם".

 

 

האם חטיפי חלבון יכולים להתאים לי?

 

צריכת חטיפי חלבון יכולה להוות פתרון נפלא עבור כל מי שזקוק לשילוב כמויות גדולות של חלבון בתפריט שלו ובמיוחד למי שמנהל שגרם יום עמוסה ואקטיבית. בין אם גופך זקוק לחלבון בשל פיתוח שריר ובין אם אתה סובל מחוסר בחלבון עקב תפריט צמחוני, חטיפי החלבון עשויים להוות תחליף מצוין עבורך. חשוב לציין כי על אף החלבון המשובח ומינון הפחמימות הנמוך הקיימים בחטיף, לא מומלץ להחליפם דרך קבע בארוחה מזינה ומסודרת. אם אתה יודע ליהנות מהחיים במידה הנכונה, תתכונן לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה .בתאבון!

 


הוספת מאמר