הודעות מערכת פורטל 2all

  • 19-06-2015
  • מאת kidumyashir

טכנאי מחשבים בישראל

טכנאי מחשבים בישראל

בשנים האחרונות אנו רואים שפע של טכנאי מחשבים בישראל אך מהו באמת טכנאי מחשבים וממי כדי לחשוש? מהו טכנאי מחשבים אמין ומקצועי?

בישראל אלפי אנשים המתיימרים להיות טכנאי מחשבים אך בבעיות מורכבות נוכל להצביע מי הוא טכנאי מחשבים מקצועי ומי הוא חובבן, לא מספיק לדעת להתקין מערכת הפעלה כדי לתקן בעיות מורכבות ואפילו בעיות קלות. אם כל ילד מתקין מערכת הפעלה ( WINDOWS ) וחושב שהוא טכנאי מה היה קורה לרופאים בארץ אם כל אחד היה נותן תרופה לצינון וחושב שהוא רופא? התשובה היא ירידת ערך למקצוע והמון כאבי ראש לחולים.

מי הוא טכנאי מחשבים?

נתחיל מהמקור הכי מוכר לנו שזה התוכנית יצאת צדיק, יכולנו לראות בדיקה של טכנאי מחשבים בישראל שרובם יצאו צדיקים אך עם זאת גם ראינו חאפרים שאינם אלה יותר מנוכלים שמתיימרים לתקן מחשבים. בתוכנית מנתקים את כבל הדיסק הקשיח במכוון ורואים כיצד הטכנאי מגיב כאשר הוא מגיע לבית הלקוח, הפתרון הוא מאוד פשוט  וצריך לחבר את הכבל בחזרה אך ממה שראינו יכולנו להבין שגם הטכנאי מחשבים שכן תיקנו את הבעיה היו חובבנים ואינם מקצועיים מספיק. בתוכנית ראינו טכנאי מחשבים שהוא צדיק אחד בסדום. הטכנאי חיבר את הכבל והמחשב חזר לעבוד בצורה תקינה.

ושלא יעבדו עליכם- תקלות נפוצות

תקלה- מחשב מצפצף ואין תצוגה במסך

הבעיה ב90 אחוז מהמקרים היא מזיכרון המחשב. כאשר אנו מדליקים את המחשב הפעולה הראשונה והבסיסית היא קריאת זיכרונות המחשב וכאשר הלוח אינו מזהה זיכרונות הוא מתוכן להשמיע צפצוף דרך הרשמקול הפנימי שעל הלוח אם. מחיר זיכרון למחשב נע בין 100- 350 ₪ תלוי בגודל ובסוג התקלה-

מערכת הפעלה אינה עולה- בעיה זו יכולה לנבוע משני סיבות עיקריות

1.     מערכת הפעלה פגומה בשל וירוס ומרגלים- במקרה זה דרוש טכנאי מחשבים שיתקין מערכת הפעלה ( WINDOWS ) והמחיר נע בין 150 ₪ ל- 650 ₪, המחיר תלוי בכמה פרמטרים: האם יש ללקוח מערכת הפעלה ברישיון, אם כן אז הוא לא זקוק לקניית מערכת הפעלה ואז ישלם רק על התקנה. אם ללקוח אין מערכת הפעלה עם רישוי יזדקק הלקוח לרכוש רישיון חוקי.

2.     דיסק קשיח פגום ויש צורך להחליפו- במקרה זה מחיר התיקון לא יהיה הכי פשוט ויש לבדוק האם ניתן לשלוף נתונים מהדיסק הקשיח שנפגם. במידה ואין צורך במידע שיש על הדיסק מחיר התיקון יהיה נמוך ויהיה צורך גם בדיסק קשיח וגם בהתקנת מערכת הפעלה, המחיר  נע בין 550 ל 750 ₪.

תקלה- המחשב אינו נדלק לאחר הפסקת חשמל

כאשר יש הפסקת חשמל בבית או במשרד ולאחר מכן המחשב אינו נדלק יש צורך בהחלפה של הספק כח במחשב ע"י טכנאי מחשבים מוסמך, הפסקות חשמל ידועות בתור רוצחי ספקי כוח של מחשבים וגם איתם יש דרך להתמודד, כדי למנוע נזק למחשב יש צורך ברכישת אל פסק ( סוללה נטענת שממשיכה להפעיל את המחשב אחרי שאין חשמל למשך 30ד ), בדרך כלל משרדים וחברות גדולות רוכשות אל פסק לכל מחשב כדי למנוע נזקים ואיבוד של מידע חשוב.

מחיר החלפת ספק כח נע בין 150 ₪ ל 350 ₪ וזה תלוי בדגם הספק, מחשב שהיה לו ספק כח של 500W לא יעבוד טוב עם ספק כל של 350W לכן ההספק מאוד חשוב.

מחיר אל פסק למניעת נזק וכנגד הפסקות חשמל נע בין 350 ל- 650 ₪ וזאת בהתאם להספק שנדרוש. אל פסק איכותי יהיה עם הספק לפחות של 600W.