הודעות מערכת פורטל 2all

  • 29-10-2015
  • מאת kidumyashir

סוללה למחשב נייד

סוללה למחשב נייד לשירותך

מי לא זקוק לשירותיה של סוללה למחשב נייד חזקה שתשרת אותו שעות וימים? הסוללות בשנים האחרונות עוברות שיפורים גדולים מאוד והמחשבים הניידים גם הם מתחילים להיות קטנים יותר וחסכונים יותר, הצורך של האדם בטכנולוגיה ובמחשב הוא עצום אך גם לשם זה צריך מקור חשמלי אמין וטוב. כחלק מן השיפורים הסוללות של היום עוברות תהפוכה כאשר ההמצאה האחרונה היא טעינה מלאה של סוללה תוך דקה אחת בלבד, כמובן שטכנולוגיה זו בפיתוח ועדיין לא הומצאה בשוק הפתוח אך כחלק מן השיפורים העתידיים המובטחים לנו זוהי אחת התגליות המשמעותיות.

זמן עבודה של סוללות למחשבים

כאשר אנו קונים סוללה למחשב נייד אנו רוצים סוללה אמינה וחזקה אך צריך להתייחס למאפיינים באופן מאוד רציני כי אם נבחר בסוללה זולה עם מאפיינים חלשים כך תוצאת הזמן תהיה נמוכה מן הצפוי. סוללה חזקה ואמינה צריכה להיות מקורית וחדשה, וכאשר הסוללה חדשה היא תחזיק מעמד בין 2 – 3 שעות תלוי בכמות התאים של הסוללה. הסוללות גם תלויות בגודל המחשב שכן מחשבים קטנים מחזיקים יותר שעות ואם נמשיך לרדת בגודל נגיע לטאבלטים שהסוללות שלהם מחזיקים יותר זמן עבודה ממחשבים ניידים. סוללות גם תלויות בכמות ההטענות ואופן השימוש, הזמן גורם לתאים בסוללה להתבלות כחלק מכמות השימוש ולכן סוללות לאחר שנה מחזיקות פחות זמן עבודה מסוללות חדשות.

סוגי סוללות למחשבים ניידים עם מסך 15.6 ( הפופולאריים ביותר )

סוללות 4 תאים – זמן עבודה משוער של שעה עד שעתיים

סוללות 6 תאים – זמן עבודה משוער של שעתיים עד שלוש

סוללות 8 תאים – זמן עבודה משוער של 3 שעות עד – 4 שעות

טיפ לאנשים שמעוניינים במחשב עם סוללה ארוכה במיוחד.

סוללות למחשבים ניידים קטנים עם סוללה 12 תאים יכולים להגיע ל 10 שעות עבודה

בטאבלטים זמן העבודה יכול להיות גבוהה בהרבה ולכן קחו גם את הפרמטר הזה לשיקולכם

 

תקלות נפוצות לסוללות

המחשב הנייד אינו נטען- אם הסוללה שלכם מעל שנת עבודה יכול להיות שחייה הסתיימו, אין ערבות לחייהם של סוללות מעל 12 חודשים ולכן חברות המחשבים לא מספקות אחריות.

מחשב אינו נדלק בעקבות סוללה פגומה- ישנם מקרים שבהם סוללות פגומות גורמות למחשב לא להידלק, הוציאו את הסוללה ונסו להדליק את המחשב עם כבל מטען, אם המחשב נדלק סימן שזה הזמן להחליף סוללה.

סוללה מתרוקנת במהירות- סימן מזהה לכך שהסוללה כבר ישנה ובלויה, אין אפשרות לתקן אותה ולכן עדיף להחליף בחדשה. תלוי אם זמן הסוללה מרצה אתכם.

טיפים לשימוש נכון

1.   בשימוש הראשוני בסוללה יש לרוקן אותה עד הסוף ואז להטעין ל 100%

2.   אין להשאיר סוללה במחשב שעובד בצורה של נייח ונטען ללא הפסקה

3.   יש לבצע פריקה מלאה של הסוללה אחת לשבוע ( השאירו את המחשב דולק )

4.   בדקו את מצב הסוללה עם תוכנה יעודית כגון BATTERY BAR PRO