• 11-11-2015
  • מאת שטרודלה

משאבות טבולות לביוב

משאבות טבולות לביוב

 

מערכת האינסטלציה הביתית מורכבת, בדרך כלל, מצינורות, שמעבירים מים הביתה ומסלקים את הביוב ומברזים, שדרכם יוצאים המים. לעיתים, יהיה צורך להוסיף אביזרים נוספים, כדי להבטיח את תקינותה של מערכת האינסטלציה. אחד מהאביזרים שנצטרך לעיתים להשתמש בהם הוא משאבה טבולה. משאבות טבולות לביוב מיועדות למצבים, בהם צריך לשאוב את הביוב מנקודה מסוימת אל הצנרת, כאשר הנקודה ממנה נאסף הביוב היא נמוכה יותר מהצנרת. מאחר ולפי כוח המשיכה, המים נמשכים מהמקום הגבוה למקום הנמוך, הרי שללא המשאבה, הביוב שמתחת לקו הצנרת עלול להישאר במקומו, מה שיוצר ריח רע, סתימות ואף יכול להעביר מחלות. על מנת למנוע מצבים כאלו, נעשה השימוש במשאבות.

 

מקומות להתקנת המשאבות

 

משאבות טבולות למערכת הביוב, יותקנו בחללים תת קרקעיים, שבהם הצנרת חייבת להימצא מתחת לקו הצנרת הכללי של הבית. דוגמה לכך היא המרתף: אם אנחנו רוצים להסב את המרתף שלנו ליחידת מגורים, הרי שנרצה להתקין שם ברזים, שירותים ואמבטיה. משאבות טבולות מיועדות גם לבניינים, בהם מותקנים בורות ספיגה. כשהבורות מתמלאים, המשאבה תחילה לשאוב את הביוב ולהעלות אותו לצנרת הראשית. סוג מתקדם יותר של משאבות טבולות הוא כאלו, שגם טוחנות את האשפה המצטברת בביוב (צרכים, מזון ועוד). בכך מוקטן הסיכוי להיווצרותן של סתימות, שיכולות להוביל לפיצוצים או להצפות בצנרת.

 

בחירת המשאבות המתאימות

 

הזרימה בביוב מתרחשת בכל יום ובכל שעה. לכן, משאבות טבולות לביוב מיוצרות כך, שהן יחזיקו מעמד למשך תקופה ארוכה מאוד. כדי לקבל את המוצר הטוב ביותר, התייעצו עם אינסטלטורים, שתחום ההתמחות שלהם הוא מכירה והתקנה של משאבות טבולות. אף על פי כן, חשוב לציין שלמרות אורך החיים הארוך שלה, המשאבה לא יכולה להמשיך ולעבוד, ללא תחזוק מתאים. במרוצת הזמן, לכלוכים שונים שהמשאבה שואבת, יכולים להצטבר גם במשאבה, עד לרמה של השבתת המשאבה. לכן, כשאתם רוכשים ומתקינים משאבה טבולה, קבלו מידע גם לגבי התדירות שבה צריך לקרוא למומחה, כדי לטפל במשאבה. כדי שהמשאבה שנבחרה תתפקד ביעילות, יש צורך להתקין אותה באופן מקצועי, בנקודה לריכוז מיטבי של הביוב.  


הוספת מאמר