הודעות מערכת פורטל 2all

  • 21-12-2015
  • מאת kidumyashir

המחשב הנייד זקוק למעבדה? אולי זה הזמן לקנות חדש ומה אפשר לעשות עם ישן

המחשב הנייד זקוק למעבדה? אולי זה הזמן לקנות חדש ומה אפשר לעשות עם ישן

מחשב נייד הוא למעשה כל עולמך. כיום מסוגלים מחשבים ניידים לתת את כל מה שהאדם זקוק לו ועם התקדמות הטכנולוגיה כך גם הטאבלטים משתפרים ומצמצמים את הפער בביצועים. סטודנטים,  אנשי עסקים, גרפיקאים ובעצם מי לא – כל מי שמשתמש במחשב נייד יוכל למצוא היום מחשב שנותן לו את מה שהוא זקוק לו ונייד איתו לכל מקום. כאשר המחשב הנייד מתקלקל אנו כצרכנים מחפשים מעבדות אשר גובות לא מעט כסף מכיסנו עבור התיקון הנדרש וזאת למרות מחירי המחשבים הניידים שהולכים ויורדים כל הזמן, ועל כן יותר ויותר ישראלים בוחרים לקנות מחשב חדש ולא לתקן את המחשב.

התייעצנו עם מעבדת המחשבים לפטופ ישראל על מנת לקבל חוות דעת בנושא ורשמנו את כל הנתונים כך שתדעו באיזה שלב כדי לכם לקנות מחשב נייד חדש ומתי כדי לתקנו. מנהל המעבדה מסביר שבהרבה מקרים לא כדי לתקן במיוחד כאשר מחירי המחשבים הניידים כיום נעים בין 1200-2000 שקלים למחשב בסיסי וטוב של כל החברות המוכרות, אם זאת ישנם כל מיני סוגי תקלות שבאמת כדי לתקן ועליהן נפרט למטה.

תקלות שרצוי לתקן והשאיר את המחשב הישן

-          במידה והמסך נשבר רצוי לתקן, מחירי המסכים מתחילים ב 300 שקלים ועולים בהדרגה בהתאם לדגם. תמיד כדי להחליף מסך אם עלותו כולל התקנה לא עוברת 25% מסך קניית המחשב.

 

-          מקלדת לא מגיבה? גם כאן בהרבה מקרים קורה שהמחשב נופל והמגעים משתחררים. אם מדובר בתיקון מגעים המחירים נעים בין 150 ל 250 שקלים ואם בהחלפה בין 250 ל 450 שקלים, במקרים של מחשבי יוקרה המקלדות יעלו קצת יותר.

 

 

-          פלאג טעינה, המחבר בין המטען ללוח האם במקרים רבים חדל לעבוד לאחר פרק זמן ממושך שהמחשב נמצא ברשותכם. חלק זה במחשב מאוד עדין ובדרך כלל ניזוק כאשר המשתמש מכניס את המטען בצורה אגרסיבית. ישנם שני סוגי פלגי טעינה, פלאג שמולחם ללוח ועלות החלפתו נעה בין 450 ל 750 שקלים ופלאג שמחובר באמצעות כבל ללוח ועלותו כוללת התקנה מוערכת ב 350 שקלים עד 450 שקלים.

 

-          מטען למחשב נייד שמתקצר לא יכול להפעיל מחשב ולכן יש צורך להחליפו בחדש, עלות מטען נעה בין 150 שקלים ל 400 שקלים.

 

-          סוללה למחשב נייד בדרך כלל תסבול מירידת איכות ברבות השנים עד למצב של הפסקת טעינה לצמיתות והשיקול להחליפה נובע ממטרות המשתמש. אם המחשב נמצא בעמדה כגון מחשב נייח ואינו נייד אין טעם להחליף את הסוללה בחדשה אך אם יש צורך בניידות אזי מחירי הסוללות אינם יקרות ותמיד ישנה האפשרות לחסוך בעליות ולקנות סוללה חלופית. סוללות מקוריות נעות בין 250 ל 600 שקלים וסוללות חלופיות נעות בין 200 ל 400 שקלים.

 

תקלות בהן עדיף לקנות מחשב נייד חדש

-          כאשר הבעיה מגיעה לתקלה בלוח האם או שבר של הפלסטיקה במחשב המחירים נעים בין 800 ₪ ל 1500 ₪ ולכן רק במקרים בהם המחשב הנייד יוקרתי וערכו ההתחלתי היה גבוהה מ 3000 ₪ יש עילה מוצדקת לתיקונו במחירים שכאלו.

 

מה עושים עם המחשב הישן?

ועכשיו אחרי שהחלטתם שברצונכם לא לתקן את המחשב הנייד הישן או מנגד במידה ויש לכם מחשב נייד ישן בבית בו אתם לא משתמשים מה ניתן לעשות איתם? לצבור אשפה אלקטרונית בבית זה לא משו שאנו מעוניינים בו ומנגד לזרוק אותו פוגע בסביבה וגם קצת חבל אחרי שהשקענו בו בעברנו כמה אלפיות טובות.

לפטופ ישראל יוצאת ביוזמה מבורכת, לאחר שנתקלה במספר מוסדות ואנשים פרטיים הנזקקים למחשבים ניידים כתרומה מאחר ואין להם אמצעים. מחשב הוא עניין מאוד חשוב בשגרת היום יום, בין אם זה לצורכי לימודים שבו הוא החלט מאוד בולט בימינו או בעבודה ובמציאת עבודה. לפטופ ישראל תרמה מספר מחשבים משומשים שעברו תיקון לאחר שנתקלה במספר מיקרים בהם אנשים שאין ידם משגת לא מחזיקים במחשב נייד וזקוקים לו לצורך לימודים של הילדים או העבודה. אך לצערנו אין בידנו מספיק מחשבים וכמות הנזקקים להם גדולה.

בימים אלו אנו פונים לציבור ביוזמה חדשה שבה אתם תורמים את המחשבים הישנים, בעלי התקלות בהם אתם כבר לא משתמשים ואנו נדאג לסדר אותם ולהכין אותם לאנשים שהוא יעזור להם. עלויות התיקונים ושלל הדברים הכרוכים במסירת המחשבים היא על חשבון לפטופ ישראל והיוזמה נעשתה ללא מטרות רווח כלל. אנו פועלים בתיאום מלא עם רשויות הרווחה בכדי לתת את המחשבים הללו לאלו שבאמת זקוקים להם.

הדבר לא רק חיוני לנזקקים אלה גם עוזר לסביבה. מלבד המחזור הברור של המחשב שנעשה בו כעת שימוש על ידי מי שזקוק לו, לפטופ ישראל דואגת למחזר כל פסולת מתכתית ואלקטרונית הנשארת לאחר תיקון המחשבים שמגיעים לידה. על כן בתרומה של מחשב נייד ישן אתם לא רק עוזרים למישהו אחר הזקוק לו אלה גם מסייעים לסביבה.