• 07-01-2016
  • מאת baruhbaruh

אבנים לשקול עם הטבע.

 המקורי בלתי ניתנת להריסה אנו נולדים עם טבע טבוע כי הוא משרת עצמי, הגנה עצמית והצדקה עצמית.

וכתוצאה מהמשבר הגלובלי רב-פנים, העמקת האופפת כל הפעילות האנושית, מאיים על עצם קיומנו אנו מעלים היינו צריכים לרכוש טבע חדש, ההפך. אנחנו מתחילים להבין שבעולם המשולב ותלוי זה בעולם של היום רק באמצעות שיתוף פעולה אנוכי, אלטרואיסטי, הדדית משלים אנחנו יכולים לפתור את הבעיות שלנו וההרכבה לשרוד. אבל אנחנו לא יכולים למחוק, לוותר הטבע הטבוע שלנו מאז שהוא כל שיש לנו. בניגוד לכמה אמונות ופרקטיקות רוחניות אנחנו יכולים לא רק לתווך משם או לדכא את האגו שלנו, או להתאמן mindfulness מקווים שנוכל לטוס מעל עצמנו בני ברוך על ענן. ולמעשה אנחנו אפילו לא צריכים להיפטר מהאגו המקורי שלנו, אנחנו מאוד צריכים את זה כבסיס, מדידת מקל, "אבנים לשקול עם". פיצול סכיזופרן מה שאנחנו צריכים לעשות הוא לרכוש טבע שני על גבי המקורי שלנו. רק שבבין שתיים, בהשוואה אחד למשנהו אנחנו יכולים להיות בטוחים שאנו באמת להיות אנוכיים, אלטרואיסטיים, מה שהופך את חישובים ל, שרת אחר, שעבד עבור הקולקטיבי. 

אם לכאורה הצלחתי להשיג את כל התכונות הללו בתוך הטבע המקורי שלנו כברירת מחדל הם עדיין רק לשרת את האגו האנוכי שלנו מאז הטבע המקורי שלנו אינו מסוגל לתפקד בכל דרך אחרת. כך אנו צריכים לעבור "פיצול סכיזופרני" מסוים ביד אחת עדיין מאוד מרגישה הנטייה הנוכחית שלנו, רצונות, מחשבות ואילו מצד שני מעליהם אנחנו צריכים להרגיש את האבק כוונות, מחשבות ומעשים שונות מאוד. "באמצע" אנחנו מתחילים לחוש כחלק אנוכי, אגואיסטי, חמדנים וניצול המקורי שלנו נשאר מתוסכל, ריק, כעס ושנאה ואילו מאידך אנו הופכים מסוגלים אנוכי שרת אחר, מה שהופך את החישובים לקולקטיביים. ניגודיות חישה נקה התסכול לא נעים, שלא התגשם, הריק של האגו שלנו נשאר. בני ברוך כאשר אנו פונים לכוח האבולוציוני של הטבע לעזרה אנו לא שואלים את הכאב שלנו, תסכול אגואיסטי שיש לטפל בו. אנחנו מבקשים את הכוח, יכולת לשרת אחר אלטרואיסטי מעל האגו שלנו ריקנות, תסכול, כאב. 

אנחנו מרגישים מאוד מוחשי איך "חמורים", במחאתנו הרצון לבעוט, בעקשנות מתנגד נגרר על מנת לבצע עבודה עבור אחרים מקבלים דשא רק יבש, חסר טעם כפרס. כל עוד אנחנו מרגישים בצורה מאוד ברור, "מעומק לב" הסבל של האגו שלנו אנחנו יכולים להיות בטוחים שכל הפעולה, שירות שאנו מבצעים עבור אחרים מנסה אנוכית, אלטרואיסטי. האגו שלנו נשאר לשמש "אבנים לשקול עם" כזה. אבל אנחנו לא צריכים להסתכל על זה כאילו היינו איזה מטורפים מזוכיסטים. בהדרגה אנחנו לומדים איך להעביר "עצמיים" שלנו, בני ברוך התבוננות נקודה מחמורה במחאה למשרת המאושר, שמאושר מהעובדה שהוא מסוגל לעשות משהו עבור אחרים באופן צנוע, בלתי נראה. אנחנו מגיעים לנקודה שבי אנוכי, שמחה משוחררת לחלוטין, אושר זה עולה ההנאות האנוכיות הקודמות שלנו לאין שיעור.


הוספת מאמר