• 22-06-2016
  • מאת hefetsinvest

מודיעין עסקי

חוקר פרטי יכול להיות מעורב בהתנהלות עסקית בין מתחרים. מעורבות מן הסוג הזה מבוססת על מעקבים והיא מתבצעת בין היתר באמצעים הבאים:

א. האזנות וצילום בסתר - כמעט בכל סוגי המעקבים משולבות פעולות כמו האזנות וצילום בסתר. המטרה בפעולות מן הסוג הזה היא לאסוף עדויות שאותן ניתן במידת הצורך להציג בבתי משפט. עם זאת, בעת ביצוע האזנות מחויבים חוקרים פרטיים לכללי האתיקה המקצועית. עליהם לבצע את ההאזנות גם על פי החוק ומתוקף הרישיון הניתן להם. כללים דומים מלווים פעולות צילום בסתר והדגש העיקרי הוא על מניעת מצב של פגיעה בפרטיות.

ב. האזנה למערכות מחשב - יותר ויותר עסקים משתמשים כיום במערכות מחשב. כתוצאה מכך, רוב הריגול התעשייתי מבוסס על האזנה ומעקב אחר המערכות. בהאזנה למערכות מחשב ניתן להתחבר מרחוק או לחדור אל תשתית העסק. האזנה למערכות מחשב מומלצת בעיקר לעסקים גדולים ותאגידים בינלאומיים.

ג. איסוף מידע על חברות, עסקים ועובדים - חקירות פרטיות בסקטור העסקי מאפשרות לאסוף מידע על חברות ועסקים. זהו מידע שחשוב לקבל לפני מיזוג עם חברה מסוימת או ביצוע עסקאות מולה. בנוסף, איסוף מידע רלוונטי על עובדים פוטנציאליים. כך ניתן להתחקות אחר עברם של מועמדים למשרה מסוימת וללמוד על התנהלותם.

איך מבצעים מודיעין עסקי?

מודיעין עסקי מחייב הפעלת צוות חוקרים מסור ומקצועי. נציגי הצוות נדרשים למסור את המידע ללקוח בדיסקרטיות ובאחריות. מסירת מידע לא אמין עלול לגרום נזקים בלתי הפיכים ללקוח, בעיקר לפני עסקאות ששוות הרבה כסף. חשוב לעדכן את הלקוח בממצאי מעקבים בזמן אמת ולקבל ממנו הנחיות להמשך. אפשר לשנות את אופי המעקב, להציב סדר עדיפויות וכמובן להחליט על לוח זמנים.

לקוח שרוצה לעקוב אחר מתחרים בסקטור העסקי נדרש לבחור היטב את החברה המבצעת. עליו לברר על ניסיון של חברות שונות בתחום החקירות, להתעניין לגבי הסמכה ורישיון ולהגיע לפגישת ייעוץ על מנת להתרשם מהבלשים והחוקרים ברמה האישית. זו הדרך הטובה ביותר להוציא לדרך סדרת מעקבים ולהגיע לתוצאות הרצויות עבור הלקוח והחברה.


הוספת מאמר