• 17-07-2016
  • מאת ירון.ש

הם רצו להיפרד

זוג בשנות ה-30 לחייו הגיע אלי לאימון. זוג נורמטיבי, כל אחד מכם מכיר זוגות כאלו.
הם רצו להיפרד.
הסטטיסטיקה מראה שאחוז הגירושין נמצא בעלייה מתמדת. זוגות רבים מתגרשים ורבים אחרים שוקלים להתגרש.
קשה בעידן המודרני לקיים שותפות מכל סוג, בטח ובטח שותפות של זוג, שיש בה מרכיבים רבים שיכולים להביא למתחים: תקשורת, ערכים, חינוך הילדים, כסף, אינטימיות, אמון.
וכמו תמיד, כשזוג כזה מדבר על כסף, על יחסים עם אחרים ("החמה" הזאת) או על מחלוקות בגידול הילדים, אלו הן תמיד השתקפויות של מה שיש לכל אחד בפנים, כגון:
"אתה אוהב אותי"?
"אני חשוב לך?"
"אתה רואה את הרצונות שלי?"
אז מה אפשר לעשות עם זוג כזה שרוצה לעבוד על היחסים שלו? (אחרת לא היה מגיע לאימון)
החשוב ביותר זה לתת כלים לשיפור ההקשבה ולהתחיל לתרגל.
כשאנחנו מקשיבים עד הסוף למישהו אנחנו מעניקים לו חוויה נדירה ויוצאת דופן שאנחנו קולטים אותו ומקבלים אותו כפי שהוא, בלי רצון לפרש אותו, לתקן אותו או לשנות אותו.
אחרי כמה מפגשים הזוג החליט שהוא מסיים את התהליך איתי, וזה עוד לפני שהתחלתי לעבוד איתם על ריפוי הדדי של פצעי הילדות שלהם, בשיטת אימגו, שעליה כתב ד"ר הרוויל הנדריקס בספרו המרתק "לבסוף מוצאים אהבה - מדריך לזוגיות", שאת התקציר שלו תוכלו לקרוא כאן.
אז כאמור, בני הזוג החליטו לסיים את העבודה איתי, כי הם למדו להקשיב, הם יישמו את הכלים שקיבלו, התקשורת שלהם השתנתה לטובה וכתוצאה מזה השתפרו מאד היחסים ביניהם.
אם אתם במשבר בזוגיות שלכם או "רק" רוצים לשפר אותה, הנה 3 טיפים שתוכלו להתחיל ליישם מיידית:
1. פנו לכם זמן במהלך השבוע שבו תחליטו שכל מה שאתם עושים זה משוחחים ביניכם.
"בהיכנסו לברית הנישואים ישאל עצמו אדם: האם אתה סבור שעם אישה זו תיטיב לשוחח עד ימי זקנתך? כל השאר בנישואים חולף עובר, אולם רוב הזמן ביחסים שייך לשיחה." פרידריך ניטשה.
2. תחליטו עם בן הזוג שלכם שאתם מקיימים את השיחה הזאת ללא הפרעות חיצוניות או הסחות דעת, מקשיבים עד הסוף לבן הזוג שלכם, בלי להיות עסוקים ב"מה לענות לו" (כי אז אתם לא מקשיבים), בלי לפרש, בלי לתקן, בלי לרצות להגיב, פשוט להקשיב עד הסוף.
3. כל פעם שעולה בשיחה משהו שלא נוח לכם, לא נעים לכם, תנשמו עמוק, תספרו עד 10, תנסו להמשיך להקשיב, ולבסוף תשתפו את בן הזוג שלכם מה הבנתם מהדברים שהוא אמר.
אם תקיימו ותתרגלו את 3 הטיפים הללו, אני בטוח שהתקשורת והיחסים ביניכם ישתפרו.
בהצלחה!


הוספת מאמר