• 01-03-2020
  • מאת Adva11

צובעים מתכות באופן יעיל

על פניו זה נראה הכי פשוט לגשת אל חנות שמוכרת צבעים ולחפש על המדף צבעים למתכת. בפועל, הצבעים מן הסוג הזה מגיעים עם רכיבים שונים שהופכים אותם להכי מתאימים או לכאלה שיביאו לתוצאה לא רלבנטית. איך בוחרים צבעים למתכת? הנה כמה עיקרים מסייעים.

איך בוחרים את הצבע

צביעה של חומר כמו מתכת חייבת להיות לא רק עם צבע שמתאים באופן ספציפי עבור צביעה של מתכת, כי מתוך הרשימה של צבעים למתכת שנמצאת על גבי כל מדף ובאתר של כל ספק, יש סוגים רבים של צבעים שמכילים תכונות שונות שעליהם רצוי להתעכב ולהתמקד. ישנם צבעים למתכת שלגביהם הדגש הוא לייבוש מהיר במיוחד עבור שלבי ייצור מהירים, ויש צבעים שאותם ניתן לצבוע עם שכבה אחת בצורה מוצלחת ועמידה, מקום שבו יש צורך בצביעה של חומר מקשר טרם לכן, וצבעים שלהם ישנם גימורים שהם מבריקים ומתכתיים כמו צבע בגימור דמוי ניקל או גימור זהב.

סוג השימוש

לא כל שימוש דומה לאחר. ישנם משטחי מתכת שצריכים צביעה שהיא גם פנימית וגם חיצוני, וכאלה שבכלל לא יהיו חשופים לפגעי מזג האוויר. זה מאוד חשוב להבין היכן המתכת הזו הולכת להיות מוצבת ומה יהיה השימוש עבור הפריט שאותו מתכננים לצבוע בצבעים למתכת, כך יהיה הכי ברור איזה סוג של צבע לבחור על מנת לקבל את האפקט הכי יעיל.

המיקום של המתכת

זה מאוד חשוב לדעת אם המתכת היא כזו אשר אמורה להיות חשופה אל מים ואל מלחים, כמו מתכת שנמצאת חשופה לגשם או כזו שאר נמצאת במקום שקרוב אל הים ובו באוויר נישאים להם המלחים. יש צבעים למתכת שיהיו ניצבים במפעל שבו יש שימוש בשמנים או כימיקלים שונים, וכאן זה המקום להבין את הצבע שאותו קונים.


הוספת מאמר