• 26-11-2020
  • מאת Adva11

נוסעים בדרך חשמלית

אחד מן הדרכים לנוע במרחב הציבורי מתאפרת על ידי מכשירים חשמליים. יותר ויותר כאלה מופיעים בדרכים, והכי בולטת מבין כולם היא הקלנועית. היא נוחה, קטנת מימדים ולא מצריכה הוצאה כספית משמעותית, באופן יחסי. אז אין כל פלא כי היא הפכה להיות פופולארית ובשימוש של יותר ויותר אנשים.

למי זה מיועד

איך יודעים עבור מי קלנועית תהיה הכי שימושית? לרוב מדובר באנשים שנמצאים בגיל השלישי. כאלה שכבר לא רוצים או לא יכולים לנסוע ברכב הפרטי מכל סיבה שהיא, וגם לא מעוניינים לנוע לפי חסדי התחבורה הציבורית. היות קלנועית זמינה בסביבה המיידית מביאה את האפשרות של עצמאות לנוע מתי ולאן שרק רוצים, עבור אנשים שונים, בגילאים מבוגרים.

איזה דגם לרכוש

איזה דגם של קלנועית ישרת את האדם בצורה הכי טובה. זו השאלה שאותה צריכים לשאול כאשר מתלבטים בין רשימה ארוכה של דגמים. כל דגם מספק נסיעה במהירות שונה ולמרחקים שונים, עם מספר שונה של שמושבים וכיסוי שהוא מלא או חלקי. המפרט בכל דגם שונה, וכאן יכולים להחליט אם מעדיפים דגם בסיסי, או דגם שמתאים לנסיעה למרחקים בימים גשומים ושמשיים ללא כל בעיה.

כמה זה עולה לנו

העלות של קלנועית משתנה בהתאם לדגם שבוחרים, לאביזרים שבוחרים להוסיף אליה ואל המצב של הדגם- חדש או משומש. העלות יכולה להיות של עד 8000 ₪ ומעל למחיר הזה ומעל לעלות של 15 אלף שקלים. ביחס למכונית פרטית העלות הזו היא די נמוכה, בייחוד כשאר מחשיבים את העובדה כי התחזוקה לא מצריכה משהו מלבד חשמל לטעינה ומקום קטן עבור האחסון, ביחס אל רכב שמצריך עלות גבוהה של דלק, ביטוחים יקרים ותחזוקה שנתית לא זולה שמצטרפת לשאר השקלולים.


הוספת מאמר