• 18-02-2021
  • מאת Adva11

עניינים של ירושה

יש כאלה שיאמרו כי המוות הוא הסוף, ואין כל דבר לאחר מכן מלבד החיים שעדיין ממשיכים להתקיים ולהיווצר על פני האדמה, ויש אחרים שמאמינים כי ישנה המשכיות בצורה של גלגול הנשמה. זה לא ממש משנה במה מאמינים, כי העובדה מראה שמה שנותר עדיין מחייב התייחסות מתאימה לירושה.

קיום של צו ירושה

מוות של אדם הוא אינו דבר פשוט לעיכול, ולמרות כל זאת עדיין ישנה המציאות שבה צריכים לדעת כיצד לבצע את כל הנדרש החל מהסידורים של הלוויה ועד לסידורים של השבעה וכל מה שנילווה לאחר מכן, כמו טיפול בעיזבון שנותר. את החלוקה של העיזבון מבצעים על ידי קיום צו ירושה כנדרש, במידה ואין כל צוואה, ואת זה ניתן לבצע לאחר קבלת תעודת הפטירה. ניתן לבצע את התהליך בצורה עצמאית, או לפנות אל עורך די המטפל בעניינים הללו שיכול  לסייע בכל שאלה שעולה באופן די טבעי לגבי אופן החלוקה, מבחינת החוק ומבחינת פרוצדורה.

למה עושים הסתלקות מעיזבון

ישנם מצבים שבהם אין בכלל צוואה שנכתבה ואז צריכים לבצע את החלוקה של העיזבון שנותר לפי מה שמציינים חוקי המדינה בכזה עניין. במקרים שבהם בן או בת הזוג נפטרו, וקיימים להם ילדים, העיזבון הזה לא עובר הישר אל בן או בת הזוג, כי אם מחציתו עובר אל הילדים והחצי השני עובר אליהם בלבד. דבר זה יכול ליצור בעייתיות באותו צו ירושה, כי אם הילדים רוצים לממש את הצוואה ולמכור את העיזבון הזה כדי לקבל את חלקם? מה עושים כדי להימנע ממצב שכזה? התשובה היא צוואה, ואם לא הוכנה צוואה, זה חשוב כי בעת של הסכמה, מבצעים מול עו"ד ונוטריון הסתלקות מהעיזבון לטובת ההורה שנותר בחיים עד אשר הילדים יממשו את חלקם כששני ההורים חלפו אל עולמם.


הוספת מאמר