• מאת razmichal

שלטון - בזכות ה'הוזים'.

נכתב ע"י עורך צא"ח הר' מנחם ברוד. - דובר אגודת חב"ד.-


יותר ממיליון יהודים מתגוררים באשדוד ובאשקלון בעכו ובנהריה, ברמלה ובלוד, בבית שמש ובקרית גת, בבאר שבע ובנצרת עילית.
רבים מהם אינם יודעים כלל שהם חיים בשטחים שנכבשו במלחמה. מדינת ישראל קמה על בסיס הסכמתה לתכנית ה"חלוקה". שעל- םיה כל השטחים הללו היו חלק מהמדינה הערבית. אלא שמדינות ערב פתחו במלחמה נגדנו ובמלחמה הזאת הצליחה ישראל להרחיב את גבולותיה ולהשתלט על חלקים נרחבים יותר מארץ ישראל.

למלחמה היא קוראים עד היום "מלחמת השחרור". אמנם הגבולות שנקבעו במלחמה הזאת מעולם לא הוכרו רישמית ע"י העולם .אבל ליהודים היה ברור שהשטחים הללו לא נועדו למסירה לאוייב. אלא זה שלב נוסף בדרך להשבתה של ארץ-ישראל כולה לידי העם היהודי.. לכן יכולים כיום יותר ממיליון יהודים להתגורר ב"שטחים הכבושים" ההם בלי לדעת כלל שהם למעשה "מתנחלים".

מה קרה לנו אפוא אחרי מלחמת ששת הימים, שבה הצלחנו להינצל בניסי ניסים מאיומי השמדה, ולהחזיר לידינו את חבלי התנ"ך ובראשם את ירושלים. איך ייתכן שעל אשקלון עיר הפלישתים התנכ"ית אין איש מעלה את דעתו למוסרה לערבים ואילו על ירושלים ,חברון שילה וענתות מתקיים משא ומתן ???

מהיכן באה לנו אותה רפיסות עצמית להכריז מיד אחרי המלחמה שהשטחים המשוחררים אינם אלא 'פיקדון' שיוחזר כשיבוא שלום ??.?

ראש הממשלה המנסה להציל את עורו ע"י מכירת חיסול של כל הנכסים האסטרטגיים שלנו מכריז כי מי שחולם על ארץ ישראל השלימה הוא "הוזה הזיות" כאלה שחלמו במשך אלפי שנים על ארץ ישראל.
לפני מאה ומאתיים שנה התקווה לשוב לארץ ישראל היתה "הזיה" גדולה פי כמה וכמה, אך היהודים ידעו תמיד כי זו ארצנו ונחלת אבותינו ולא חדלו מלחלום ולקוות לשוב אליה. מה קרה שדווקא כאשר יש לנו מדינה עצמאית כביכול נהפך חלום הדורות ל"הזיה" ???

מתברר כי ההתנתקות ממקורות היהדות מסכנת את עצם קיומנו .יהודים תמיד ידעו שהקיום היהודי עומד על האמונה בה' שומר ישראל. יהודים תמיד האמינו שלימוד התורה וקיום המצוות הם הכלי לקבלת ברכת ה' ככתוב " אם בחוקותיי תלכו ....ונתתי גשמיכם בעיתם.....ונתתי שלום בארץ.....וחרב לא תעבור בארצכם". אולם הדבר נתפס כעניין רוחני עניין של אמונה.

עכשיו מתברר שבלי אמונה ובלי חיבור אמיתי ליהדות חיה ונושמת, מאבדים חלקים מהעם היהודי את יצר הקיום הבסיסי ביותר . ההתרפסות לפני אומות העולם מגיעה לשפל שלא היה כמותו. עד שאפילו כשנשיא ארה"ב בא לירושלים ומדבר על זכותו של עם ישראל להגן על עצמו ולהילחם במבקשי- נפשו, הם משוכנעים שכנראה לא שמעו טוב.

תמיד אמרו לנו שאין לנו ברירה אלא להיכנע ללחצי העולם. עכשיו אנו להוטים למסור חלקים מארץ ישראל שלא כדעת העולם, האמריקנים הבהירו לנו כמה וכמה פעמים כי הם מתנגדים למשא ומתן עם סוריה, שהיא חלק מציר הרשע . אך אנו נוהגים פתאום זקיפות קומה, ומוכיחים לעולם שאנחנו מוכנים לזחול על ארבע לפני הרודן מדמשק, אפילו בניגוד לעמדת המעצמה ארה"ב ?

את החדשות השוטפות אותנו בימים אלה אי אפשר להגדיר אלא במילה אחת "טירוף הדעת" . העניין הוא שהטירוף הזה מסכן את חייהם ושלומם של כשישה מיליון יהודים החיים בארץ ישראל.
כבר שנים אנו מידרדרים מדחי אל דחי ולא עוצרים אף על פי שהתוצאות הולמות בפרצופינו -------- האם יימצא הכוח לבלום ולחזור לדרך המלך ? http://www.hamaor.biz