• מאת עוזי

על המנגוסטין תקציר הרצאתו של דר' ג'ון אדוורדס


תרגום חופשי – מזי סלע.
הקדמה
דוקטור ג'ון אדוורדס נולד בגמאייקה וגדל בבהאמה. הוא סיים לימודים בקולג' קווינס בנאסאו, קיבל מלגה מלאה בקולג' מורהאוס באטלנטה, ג'ורג'יה ושם השיג שני תארים: בפסיכולוגיה ובביולוגיה.
בהמשך קיבל ד"ר וויליאמס מלגה מלאה באוניברסיטה הרפואית ווסט-אינדי שהיא שלוחה של האוניברסיטה הרפואית של לונדון ולשם קבלת התואר הקדיש חמש שנים נוספות. ד"ר ג'ון אדוורדס קיבל תואר הן בהתמחות ברפואה רגילה והן ברפואת חדרי ניתוח.
למרות שיש לו רישיון רפואי בריטי, ד"ר אדוורדס לומד לתואר שלישי באוניברסיטת קליפורניה.
ד"ר אדוורדס הינו יועץ בינלאומי בנושאי סכרת, לחץ דם גבוה, פיברומאלגייה, מחלות לב, שבץ, פרקינסון ועוד, והוא מוכר וידוע בכל העולם כמומחה בחקר מינרלים ומנגונסטין.
ד"ר אדוורדס התחיל לעבוד כחוקר בנושא ה"פרו בונו" במרפאת בריאות באוקלנד, קליפורניה, שם הוא מקיים מעקב אחרי חולים המטופלים במינרלים ובמנגונסטין.
כיום מתגורר ד"ר ג'ון אדוורדס עם משפחתו בקליפורניה, ארה"ב.
מנגוסטין
עיקר העיסוק בבריאות צריך להיות במניעה.
תוסף תזונה נדרש על מנת למנוע את הבעיות וההסתבכויות של הגוף עוד לפני הופעת התסמינים למחלות.
אנחנו רוצים לשנות את אמריקה לעלות אותה לשלב שונה ולסלק את המחלות והבעיות הרפואיות, ולהגיע לבריאות אחרת. בריאות היא לא נושא לוויכוח, אנשים רוצים תוצאות. אנשים רוצים למנוע מחלות, ולא לבזבז את כספי הפנסיה שלהם על תרופות.
התכנסנו כאן היום על מנת לדבר על המוצר הנפלא מנגונסטין ומינרלים שהתגלה "בחצר האחורית", וניתנה לנו האפשרות להיות חלק מזה, וסוחף את ארה"ב אחריו.
הגוף הוא איבר נפלא, וצריך להבין את אופן פעולתו. הגוף נמצא במיטבו כאשר מספקים לו את החומר המתאים הדרוש לו. מצאנו, שכאשר לוקחים את המנגונסטין ומשלבים בו מינרלים, אזי הגוף מתפקד בשיא יכולתו.
המנגוסטין הינו צמח מופלא ששמו בלטינית הוא גארסנייה-מנגונסטנה המגיע מדרום אסיה. למנגוסטין, ובעיקר בקליפתו יש 43 קסנטונים (Xanthone), שהן המולקולות האחראיות על מניעת החמצון (נוגד חימצון). הקסנטונים עורבבו בנוזל, דבר שמאפשר לאדם לצרוך את המנגוסטין כתוסף תזונה המשחרר רדיקלים חופשים מהגוף.
תוסף נוזלי מאפשר ספיגה מקסימאלית בגוף, בשונה מאשר תוסף המגיע בצורה של טבלייה.
הגוף הוא ספוג, המאפשר לו לספוג נוזלים. כפי שספוג סופג מים, כך הגוף סופג את התוסף בצורת הנוזל המגיע ל כל איברי הגוף.
ההיסטוריה של המנגונסטין המוכרת למערב החלה לפני כ - 400 שנה, בשנת 1673 עם ד"ר לורנטוס גארסון, שהיה הרופא הראשון להכניס את הפרי לשימוש בריאותי.
ההודים השתמשו מאות שנים במנגוסטין ברפואה האיורובדית והעיר מדראס, היא מרכז ידוע וחשוב בנושא חקר המנגונסטין.
המנגוסטין מוזכר בספרות כ"מלכת הפירות" (בעברית "מלך הפירות"). מלזיה ותאילנד הכריזו על הפרי כפרי הלאומי. הפרי מופיע רק פעמיים בשנה, הוא מאוד יקר בשוק, הוא ייחודי, והוא גדל על עצים גבוהים. כיום יש למנגוסטין ביקוש הולך וגדל לאור התוצאות המעבדתיות.
קיימים אלפי מחקרים, חלקם בלתי תלויים (רבים נעשו בגרמניה) וקריאתם עשוייה להמשך שלושה חודשים – למעלה מ - 14 אלף דפי מחקר קיימים על המנגונסטין. ניתן להיכנס לאתר www.pubmed.com ולראות את המחקרים על המנגונסטין, המוכרים במדינות רבות.
היום קיימות עובדות מוצקות לגבי היכולת של המנגונסטין לטפל בבעיות בריאות, ובמרכזים רפואיים בארה"ב יש גם תוצאות מוכחות מהשנים האחרונות.
אנחנו רואים מ 1673 ועד היום את היכולות של המנגונסטין להגיע לכל איבר ואיבר בגוף.
בצריכת תוסף מנגוסטין, ניתן לראות שינוי ושיפור לא רק בהרגשה אלא גם ממש בבדיקות הדם בליפידים (שומני הדם - כולל כולסטרול וטריגלצירידים) ובמארקס (פירושו בעברית "סמנים" זוהי בדיקת דם ספציפית לגילוי סוגים מסוימים של סרטן. ד"ר אדוורדס נותן דוגמא של ירידה ב- PSA שזה סמן ספציפי לסרטן הפרוסטטה-הערמונית, לאחר שימוש בוומה במשך כשלושה שבועות!).
הן צעירים והן מבוגרים זקוקים גם לתוספות של המינרלים המוספים לתוסף המנגונסטין.
בגלל ההתפתחות והגדילה של הילדים הם בעיקר זקוקים לתוספים.
חולים, המטופלים על ידי רופאים אינם צריכים להפסיק את הטיפול. יש לצרוך את התוסף במקביל לטיפול, והרופא יחליט לשנות את הטיפול בהתאם לתוצאות בדיקות. כלומר הרופא יהיה מעין "ברומטר" לשינויים.
הבה ונתמקד בשלוש מולקולת מתוך ה – 43 של המנגוסטין: אלפא מנגונסטין, גאמא מנגונסטין, וגארסנון איי.
הגארסנון איי התגלה כיעיל במיוחד כנגד מחלת הסרטן, בעיקר בזירת המחלה הזו שמאבדים חולים רבים וכל שינוי יכול לעזור.
אלפא מנגונסטין הוא נוגד חמצון מעולה, בעיקר בנושא דלקות.
אלפא וגאמא מנגונסטין מגלים יעילות מרובה בתחום הדלקות.
גאמא מנגונסטין חוסם את האנזימים של הדלקות, ואין לו תופעות לוואי הפוגעות בתיפקודי הכליות ושאר איברי הגוף שלא כמו תרופות אחרות. הגאמא חוסם גם את הדלקת, וגם את הכאבים הנוצרים ממנה.
ממצאים במרפאות
מטופלים במרכזי כאב, הסובלים מכאב כרוני, בדרך כלל נפתרים מכאבים תוך שבועיים מעת לקיחת המנגונסטין.
צריכה קבועה של מנגוסטין מראה ירידה של כ – 30% -40% בכולסטרול.
רואים גם שיפור במחלות נוירולוגיות, טרשת נפוצה (MS), שיפור בזיכרון לחולי אלצהיימר, שיפור בפעולות של חולי פרקינסון שעד כה לא יכלו לבצע, היפר אקטיביות (סוג של הפרעת קשב ADD) ואוטיזם.
אנו לא ממש יודעים כיצד זה משפיע, אך רואים תוצאות מובהקות וברורות.
אנשים שואלים כיצד יכול להיות שפרי אחד משפיע על כל כך הרבה מחלות ואיברים בגוף.
העקרון הוא שלכל Xanthone יש קבוצה ייחודית של מולקולות המשפיעה על דברים אחרים, ובכל פעם שמשנים את ההרכב הכימי של הקבוצה, יש תפקוד שונה.
לכל אחד מאיתנו יש מישהו שהוא מכיר שהוא חולה במחלת הסרטן ומקבל טיפולים כימו תרפים. כל זמן שעדיין לא נמצא מענה למחלה, כל דבר שעוזר הוא מבורך, ולכן צריך להתייחס לתוסף המנגוסטין כחומר שיכול רק לעזור.
בטיפול הכימותרפי מרססים את הבטן בחומרים ואילו ה Xanthone "מתלבש" בדיוק על הגידול ומטפל מקומית ולא משפיע על מקומות אחרים הלא נגועים בסרטן. הכימותרפייה דומה לאש ממכונת ירייה, שבעצם פוגעת בכל, גם בדברים הטובים, בעוד שה - Xanthone מזכיר כדור של צלף, הפוגע בדיוק במטרה.
בטיפול בתוסף מנגוסטין, נראה שאצל גברים הסובלים מסרטן הערמונית ,נראה שינוי מדהים כבר בתוך כשלושה שבועות.
33 אלף גברים מתים בארה"ב בשנה מסרטן הערמונית. 185 אלף גברים מאובחנים מדי שנה בסרטן הערמונית.
נתונים נוספים:
אחד מכל שישה אנשים סובל מכאב כרוני.
אחת מכל תשע נשים סובלות מסרטן השד.
שיעור המוות מהתקפי לב ושבץ שווה למטוס המכיל 260 נוסעים המתרסק מדי יום ביומו. אלו מספרים שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להפסיד. אלו אנשים ומקרי מוות מיותרים שיכלו להימנע על ידי תזונה נכונה.
מינרלים
מעבר לעובדה שאנו אוכלים פירות וירקות יש להביא בחשבון שגידולים אלו גדלים על קרקע שמושפעת מגורמים סביבתיים ולכן הם לא רווי מינרלים כמו בעבר. לכן, החשיבות של תוספת המינרלים גבוהה, מאחר שאנו לא מקבלים אותם מן המקורות.
לתשומת לב: כשמוסיפים מינרלים למנגונסטין יכולת ההשפעה של המנגונסטין עולה ומשתפרת.
מי זקוק לתוסף מנגוסטין ומינרלים?
הבה וניגע בעובדות:
תהליך ההזדקנות מתחיל כבר בגיל 23. כלומר מי שבן 23 הוא כבר "זקן".
בנוסף, מגיל 40 מתחילה ירידה דרסטית בחוזקה של מערכת החיסון, ולכן זהו הגיל שבו מתחילות להופיע מחלות כמו סרטן. זו הסיבה שחשוב לקחת את המגונסטין.
המנגונסטין יעיל יותר כנגד פטריות ובקטריות בגוף מאשר תרופות מיוחדות שייוצרו במיוחד עבור כך. במעבדה נבדקו מקורות שונים של פטריות ובקטריות שנכחדו לאחר שטופלו במנגונסטין.
לכן, כאשר מטיילים ומקבלים שלשולים, ניתן לטפל באמצעות התוסף ולהקל על התופעות.
המנגוסטין משפיע גם על מחלת השחפת (וה - T.B - חיידק הטובורקולוזיס המחולל את המחלה).
לאנשים מבוגרים ולזקנים יש מערכת חיסון חלשה.
נוגדי החמצון מאטים את תהליך האייג'ינג (הזדקנות).
נוגדי החמצון מוציאים מהגוף רדיקלים חופשים על ידי כך שהם מעבירים אלקטרון לרדיקלים החופשיים (שבעצם חסר להם אלקטרון ולכן הם מסוכנים לגוף) ובכך מפחיתים את הסכנה לגוף.
אצל בני 40 ומעלה מערכת החיסון מתחילה להיחלש, ולבני הנוער אין עדיין מערכת חיסון מפותחת.
נשים בהריון זקוקות למינרלים עבורן ועבור העובר.
בני הנוער שניזונים מתזונה לא נכונה (כמו מזון מהיר) ונמצאים בשלבים חשובים של צמיחה והתפתחות, לא יכולים להבין שהם זקוקים למצע בריא יותר של תזונה. לכן המטרה צריכה להיות להביא למודעות שלהם את החשיבות של המינרלים שהם לא מקבלים מהמזון הרגיל.
ספורטאים, לא משנה באיזו רמה הכושר שלהם, אפילו ספורטאי הצמרת. במהלך האימון או הפעילות הספורטיבית, משתחררים בגוף רדיקלים חופשים, ונוגדי החמצון שבתוסף המנגוסטין מסלקים אותם.
שילוב התוסף יחד עם אלוורה או תה ירוק יוצרת השפעה גדולה עוד יותר.
ראינו תכונה נוספת של המנגונסטין בתמיכה בירידה במשקל בצורה מבוקרת, תוך זמן קצר. עד כדי כך שאופרה ווינפרי, בעלת תוכנית האירוח המפורסמת בטלוויזיה בארה"ב, הקדישה בעיתון שלה הנקרא ""O, עמוד שלם למנגונסטין וליכולות שלו בירידה במשקל.
בריאות כללית
בבריאות כל העניין הוא סדר עדיפויות, שאותו יש לקחת בחשבון.
אנחנו רוצים להפנות את תשומת הלב של הציבור למניעה ולא לתרופה לאחר המחלה.
בארה"ב לתפיסת הרפואה המערבית יש שלושה שלבים: קודם יש סימפטומים, אחר כך רצים לרופא, ואז מצפים לקבל תרופת פלא שתרפא מחלה של 40 שנה בתוך יום.
המטרה היום היא להביא את הציבור לקחת חלק פעיל במניעה ולא בריפוי לאחר המחלה.
יש הבדל מהותי בין הגישה של הרפואה המערבית לזו של הרפואה המזרחית. הרפואה המזרחית רואה את המניעה של המחלה כיעד ומטרה והם מוכנים לשלם על מנת להשיג מניעה עבור כל המחלות (ראייה הוליסטית של הטיפול). הרפואה המערבית, לעומת זאת, יצרה תרופה אחת עבור מחלה אחת. ולכל מחלה יש את התרופה שלה...
אנחנו מאומנים לרוץ לרופא בתחילת התסמינים (סימפטום) של המחלה (זאת אומרת כשכבר מופיעים התסמינים של המחלה). ואם אין אנו מקבלים כדור למחלה הספציפית, אז זה לא מספיק טוב לנו.
בנוסף לכך אנו לוקחים כדורים שידועים בזה שהם הרגו את החולים וזה עצוב, כי מה שקרה בעצם במערב זה שאנשים עברו שטיפת מוח שכך צריך לעשות.
המסר שלי הוא שעדיף "לבזבז" כסף על מניעה, מאשר לשלם אח"כ את חשבונות בתי החולים והתרופות...
למרות זאת יש אנשים שאינם מוכנים לקחת תוספי תזונה, כדוגמת המנגונסטין, שהוא חומר טיפולי ומניעתי שלא הורג!
למעט האינטרס הכלכלית שמועיל לחברות התרופות (ולכן גם הלחץ שהן מפעילות), קשה ואף בלתי אפשרי להבין את התפיסה המערבית, הדוגלת בנטילת תרופות שהורגות אנשים בזמן שיש להם תוסף מדהים, כמו המנגוסטין שלא הרג אף אחד במשך 400 שנה.השורה התחתונה היא, שלמרות שאולי לא שמעת עדיין על המנגונסטין, זהו הדבר ה"אמיתי".
לסיכום:
הפחד, הפחד מפני שינוי, הפחד מהלא נודע הוא לפעמים קובע לנו את מהלך החיים ועל הפחד הזה צריך התגבר כשמדובר בתוסף כל כך חשוב לבריאות שלנו. אלו החיים שלך! שמי והמוניטין שלי לא היו מופיעים כאן, אם לא הייתי מאמין בתוסף המנגוסטין והמינרלים וביכולתו.
ד"ר ג'ון אדוורדס. (תרגום: מזי סלע)
פרטים באתר www.vemma.co.il קשר uzik@vemma.co.il


הוספת מאמר