• מאת udalit44

אובמה או במבה-אם בארזים נפלה השלכת....

לומר את האמת, הערצתי את אובמה ופיללתי על כך שיבחר. אני חושבת שלו הייתה לי אזרחות אמריקאית הייתי רצה לקלפי ואף משדלת אחרים לעשות כמוני. אני בטוחה שרבים מבני העדה הרגישו כך וכמונו כל כהה העור בעולם.שכן, הצלחתם של האפר-אמרקאים בנציגות "שחורה" והפיכתו למנהיג העולם,היא סמל גאווה לכל כהה העור בעולם.על כן, ההתעניינות בפוליטקה האמרקאית בתקופת הבחירות הייתה בראש מעייננו.כל אחד נצמד למסכי הטלויזיה, מקלטי הרדיו,ולעיתונים כיאלו חייו תלויים בכך.כשנצח אובמה כולנו צפינו בהשבעתו ונאומו כאילו היה זה בן משפחה והזלנו שתף של דמעות. אנחנו נוהגים כך בשל הזהות השחורה הנרדפת המונחתת, אירוע כזה מרומם את נפשנו הנכאה. זה אף טבוע בנו מבחינה תרבותית כאתיופים וכשחורים במדינה שרובה "לבנים",אפשר לראות את תחושת הזהות בחילופי המבטים באוטובוס עם אתיופי/ת זר/ה או באמירת ברכת שלום ברחוב על אף שאיננו מכירים.זה מה שהביא אותנו לרצות בכל מאודנו בבחירת אובמה- תחושת הזהות, ושותפות גורלית.
על כן, כשנאמרים דברים הפוגעים(כמו בקטע וידאו זה) במושא הערצה שלנו,מנהיג העולם- השחור, כולנו ממהרים להיפגע להעלב ולהתגונן בלי להביט בתוכן.
אני חושבת שישנה מסקנה אחרת המתבקשת מעבר להתבטאויות הגזעניות, שהרי אי אפשר לטעון על יהודי ארה"ב שהם אנטי-אפרו-אמרקאים או או האדם השחור כלל. שכן הם הובילו את המאבק של האפרו-אמרקאיים בארה"ב עוד מריאשתו, ויצאו איתם לרחובות להאבק על זכויותיהם. הם נתנו סיוע משפטי חינם לאורך כל המאבק עד ל"שחרור" "האדם השחור" בארה"ב.
הם עדיין עושים זאת ע"י ארגונים כגון: ADSL(הליגה נגד ההשמצה , למי שלא מכיר) ועוד....
אני כשחורה אתיופית יהודייה, יודעת שללא הם והלחץ שהפעילו על מדינת ישראל להכניס אותי לארץ, לא הייתי פה. אפשר להרגיש את תרומתם לבני העדה(יהודים שחורים) גם בחיי היו יום. עוד מראשית עלייתנו, הם העבירו תקציבי עתק לממשלת ישראל בכדי להקל עלינו ולעזור לנו בהסתגלותינו פה בארץ.כמי שסיעה לסוכנות היהודית בהתרמות לבני העדה בעברי, אני יודעת לומר שכל תוכניות הסוכנות היהודית(עליית הנוער, אוניברסיטאות גו'נט וכו') המופעלות על בני העדה הם מתקציבהם. כל העמותות הארגונים האתיופים ול-אתיופים מתקיימים מתקציב התרומות שלהם לבני העדה, שמוזרמות לאורך כל השנים בנאמנות בה.
כך שהמסקנה המתבקשת היא לא היותם גזעניים, על אף ההתבטאויות המוגזמות שמאפיינת בני נוער ועוד בסיטואציה כזו( שכרות), שהרי סגנון הלבוש, הדיבור,והמוסיקה השחורה המתנגת ברקע- מעידים על זיקה כל שהיא.
שכן,טבעם של נערים הוא למרוד, אך ברוח המרד נאמרים דברים נורא קשים המבטאים תפנית "בלובי היהודי "- שעיקרו בארה"ב, המחייבים תשומת לב, ובחינה מחודשת.

המסקנה שלי מסרט הוידאו היא שהרחוב היהודי בארה"ב מאוכזב מאובמה.ו"אם בארזים נפלה השלכת ..." שהרי דברים שרואים משם לא רואים מפה.אני כיהודייה אזרחית במדינת ישראל אמורה להיות מודאגת לא פחות.משום שיהודי ארה"ב בחרו בו לא רק בכדי לעזור לקדם את חזונו של מרטין לותר קינג , בהשגת שיווין זכויות ל"שחורים" ולקדם בחירת אפרו-אמרקאי לנשיא ארה"ב, מנהיג העולם.אלא מתוך אמונה שיקיים את הבטחתו לעם היהודי כפי שנאם ב-(AIPAL (america's pro israel lobby ב- 2.8.08 טרם הבחירות
http://www.youtube.com/watch?v=0cOJNC2EuJw
שבו הוא מבטיח להגן ולקדם את האנטרסים של מדינת ישראל וביטחונה,
ולחזק את הסטטוס-קוו הישראלי-יהודי-אמרקאי.
אם תקשיבו לנאום(באנגלית-לא מצאתי תרגום), תשמעו הבטחות מוגזמות וקיצוניות ולא זהירות שמבצע פוליטקאי- בתחילת דרכו.
הבטחות ברוח ציונית כל-כך, מפורטות כ"כ, שלא ניתנו (לישראל) ברמה כזו משום נשיאי ארה"ב בעבר. כיאלו נאם אותו נואם מהימין הקיצוני של הפוליטקה הישראלית, הבטחות שהפחידו אפילו את השמאל בישראל.
נכון להיום, לא רק שהוא לא מקיים הבטחות אלו, הוא אף פועל בסתירה להבטחותיו, ומאיים על הסטטסקוו בפעם הראשונה בהיסטוריה.
הוא מציין בנאומו שאירן היא האיום המרכזי על מדינת ישראל וכמוהה על ארה"ב.הוא מוסיף ומדגיש שאירן, היא האיום המרכזי על השלום במזרח התיכון שכן היא מייצרת טרוריסטים במזרח התיכון, ומתחזקת מבחינתת נשקה הגרעני, (לטענתו)על כך יש להשיב בתקיפות ולהלחם נגדה כמרכיב חיוני להשתת שקט במזר"חת . הוא ממשיך באומרו שיש לעצור אותה בנחישות ע"י פירוק מנשקה הגרעיני.
לאחרונה- אנחנו שומעים, את נאומיו המתירים לאירן את ההתפתחות בנשק הגרעני.בנאומו הוא אומר, שלאף אחד אין זכות למנוע ממדינה אחרת כמו: אירן להתפתח מבחינה גרעינית. בסיום הנאום הוא פונה בקריצה לאחמדג'ן -"סאלם עלכום".
לפני הבחירות בנאמו בAIPAL הוא הבטיח לחזק את הסטטוסקוו, לחזק את הצבא הישראלי ע"י מתן תיקצוב של 30 ביליון מתקציבה של ארה"ב. כי(לטענתו) עקב חשיפתו לעם היהודי ולסיפור השואה, הוא הבין את הצורך שלנו למדינה שהיא שלנו,ושעלינו להלחם על כל פיסת אדמה שלנו, הוא מספר כמי שנדד בנעוריו ממדינה למדינה שהצורך להפסיק לנדוד ולהשתקע מוכר לו ולכן הוא מזדהה עם הציונות.ועל כן דורש בתוקף "הרשו להיות ברור,ביטחון ישראל קדוש! לא נתון למשא ומתן! ירושלים תשאר בירת ישראל !והיא חייבת להשאר מאוחדת!לטענתו ארה"ב צריכה ותלחם איתנו להשיג זאת. הוא מדבר על כך שיש לחזק את מעמדה הביטחוני של מדינת ישראל במז"חת- ע"י צבא חזק. בכדי שתוכל לגשת אל משאי המתן ביד חזקה ולא במתינות ו-ויתורים מול העולם הערבי כפי שנהגה עד היום.
אחרי הבחירות- התהפכו היוצרות ואנחנו הפכנו "לכובש האכזר" שממנו צריך להשמר, מפניו יש להגן, ומולו יש להלחם ולהקשיח. זה מתבטא במדינויותיו ומפי נציגיו כגון: סמנטה פאוור- יועצתו שמתראיינת לחדשות ABCואומרת "....לההשקיע, היא מילה טובה יותר, מתאימה, מלהקריב, מילארי דולרים כדי לא שרת את הצבא הישראלי אלא להשקיע במדינת פלסטין החדשה. גם להשקיע מילארדי דולרים בכדי לתמוך בכוח מנגנון מסיבי. לא מהסוג הישן כמו שהיה ברואנדה אלא נוכחות צבאית משמעותית. כי זה נראה לי, בשלב זה, וזה נכון גם עבור כל רצח עם ולא רק פגיעות חמרות בזכויות אדם שאנו עדים להם שם(בישראל, כמובן)"
ואכן כפי שהבטיחה מועבר תקציב זה לפלאסטיניים, באיגרת ברכה בשם גנרל קיית' דדיטו נשלח לארץ לאמן את הפלסטיניים ואני מצטטת" אם ישראל לא תחזיר אל השטחים תוך שנתיים הפלסטינים שאני מאמן יכלו להרוג ישאלים" 22.5.09ידיעות אחרנות.
היועץ הביטחוני לענייני חוץ- מכריז עלינו כמבצעי אפרטהיידייטד בישראל, נגד הפלסטניים אחרי שגנבנו את בתיהם ונשלו את אדמותיהם יושבים להם בבתיהם המבוצרים כאשר אין מים זורמים ברחבי פלסטין(ומי אשם בכך? אני שואלת, האם אין שם רשות ?האם אין כספי המיסים שלי עוברים בצורת מזון ותרופות ועוד.. לרצועה?הלא הם נלחמים לא רק בנו אלא אחד בשני ועל כן לא מעט מהנוראות שקוראים שהם הם באחריותיהם לא פחות)
ב.א דוגמאות אלו ואחרות המבטאות את מדיניותו הישירה והעקיפה (ביקורים במדינות ערב יותר מבישראל). הם חומר למחשבה.


אין לי מושג מה עובר בראשו של אובמה, האם הוא נוהג כך בגלל שהוא פרו ערבי או טעות של פולטיקאי בתחילת דרכו. אני רק מסיקה שאולי ה"בחירות" שלי כשחורה והכמיהה למנהיג עולם שחור העפילו על מנגנון ההגנה שלי כיהודייה אזרחית במדינת ישראל. בדיעבד אני אומרת שהרצון שלי שאובמה יבחר, נבע לא מבחינת כישוריו להיות נשיא. שהרי מבחינתי באותה מידה יכול היה להיות סנדלר , רק שיהיה שחור! שקולים כמו קרטריונים של נשיא, נשיא של מדינה כ"כ חזקה כמו ארה"ב המשפעה על חיי, כאזרחית במדינה הנתמכת בה, לא נבחנו. מרוב כמיהה לאובמה, הכמיהה למנהיג עולם שחור לא בחנתי את אובמה על מרכביו כנשיא המדינה הגדולה המשפיעה על העולם ככל ועל ישראל כפרט.
אני חושבת שאין אדם בישראל או לצורך העניין בעולם שאינו מבין את האקסיומה של הקשר ארה"ב –ישראל( כשמאחורי הקלעים עובדים על כך היהודים האמידים בארה"ב) מבחינה כלכלית וביטחונית כאחד. ללא ארה"ב לא הייתה לנו מדינה, ולא היינו מחזקים מעמד כלל וכלל במזה"ת בין כל המדינות הערביות
(לראייה ראה מלחמת המפרץ ועד היום היחידה שמצודדת בנו בנאמנות בא"ום היא ארה"ב).
אני מקווה שאנשים מבינים שארה"ב לצד ישראל, זה צורך קיומי שלנו. וברגע שיחול שינוי באקסיומה הזו , מוטב שנתחיל לארוז את מזודותינו ולחפש לנו מדינה אחרת להדפק על דלתה(לצערי הרב, נכון להיום,אתם מבינים שאין מדינה כזו).