• מאת אבי142

משכינת השלום מחצור הגלילית

משכינת השלום מחצור הגלילית

בסרטי מערב הפרוע הוצג השריף תמיד כנושא אקדח קולט ארוך קנה הנישא על מותניו.לא בכדי הייתה המצלמה מתמקדת באקדח. Peace Maker"" נהגו לקרוא לאקדח הזה.משכין השלום בין פורעי החוק.בישראל 2009 ניתן להשכין שלום ללא צורך באקדחים ובאיומים.

רב סמל ראשון מיה הורוביץ, אימא לשלוש בנות היא מפקדת מרכז השיטור הקהילתי בחצור הגלילית.בעלה מאור הורוביץ הוא ימאי משטרה בכנרת.מסייעת לה בתפקידה רב סמל מתקדם מירה אקריש הנמצאת בחופשת לידה.

באופן מעשי מיה ומירה הן המפקדות של העיירה הצפונית ,חצור הגלילית המונה למעלה מתשעת אלפים תושבים.במרכז השיטור הקהילתי פועלים 140 מתנדבים במסגרת המשמר האזרחי במגוון תפקידים ייעודיים וחשובים: אבטחה,מתנדבים במדים במסגרת הסיור, מתנדבים בתנועה ומתנדבי רכבי שטח הבאים לפעילות עם רכבם האישי.

ציון דהן הוא מתנדב במסגרת סגל קבע של המש"ק.תושב המקום המתייצב מידי יום לפעילות הכרוכה בשיבוץ ורשום המתנדבים המגיעים לפעילות.נוכחותו במרכז מסייעת למיה לפעול היטב בקרב האוכלוסייה המקומית תוך מתן מענה הולם ויעיל לבעיות הנדרשות לפתרון משטרתי.

הקשר שבין ראש המועצה המקומית מר שמעון סוויסה למפקדת מרכז השיטור הקהילתי הוא הדוק ומשותף."המש"ק משרת את כל הצבור בחצור.הפעילות היא לשביעות רצוני המלאה.הקהילה בחצור היא טובה והיקף הפשיעה כאן נמוך.הקשר בין מפקדת המש"ק לביני הוא אישי ורציף.השיתוף בינינו מביא להורדת הפשיעה בישוב ולמניעת חיכוכים." כך אמר לי מר סוויסה בראיון טלפוני.

מגוון והיקף הפעילות של המש"ק הוא רחב:
-מניעת פשיעה,ייזום פעילויות לתפיסת עבריינים תוך התמקדות במחוללי הפשיעה והעבריינים המעטים שבאזור.פעילות המבוססת על מיפוי פשיעה והנחיות מפקד התחנה וראש משרד קהילה ומשמר אזרחי פקד יורם לוי.
-קשר רציף, כולל נוכחות והרצאות עם כל מנהלי מוסדות החינוך שבישוב.
-הקשישים בחצור מקבלים יחס מעודף.הם זוכים להרצאות, הדרכות וטפול אישי ככל שהם מבקשים או חשים צורך בו.
-"אפקט ההרתעה" ו"חתומים על צומת" הם מושגים משטרתיים וסגנון פעילות המבוצע בדווקנות על ידי רס"ר מיה בסיוע פעיל ויעיל של מתנדבי המשמר האזרחי.

ונחזור לפתיח הכתבה,לא לחינם קוראים לרס"ר מיה הורוביץ "משכינת שלום" בחצור הגלילית.ניסיונה העשיר במשטרה, נוכחותה הנעימה,חוכמת החיים, הכרת התושבים וחיוך רחב הם "כלי הנשק" היעיל שלה בטפול בסכסוכי שכנים."אני מעדיפה לפתור את הבעיה בהסכמה ולא להמשיך ולהחריף את הקונפליקט".היא מסכמת בחיוך.

ד"ר אבי זלבה