שומרים על מי השתייה

המועצה האזורית מטה יהודה חתמה על התחייבות לפעול לשמירת מי התהום שבתחומה במסגרת פרויקט של 'ארגון ידידי כדור הארץ מזה"ת'. ראש המועצה משה דדון: " מעודדים אורח חיים ירוק וסביבתי בקרב התושבים"

מדינה

אני חושבת שהמדינה צריכה להשתתף בהוצאות של ביטוח נסיעה כלומר של ביטוח רכב של נהגים אבל כמובן לא בביטוח נסיעות לחו"ל. זוהי דעתי.

פשיעה- טרור אינסטרומנטלי.

למושג 'טרור' – הגדרות רבות, אך למעשה אין הגדרה אחת ברורה, מאוחדת או מוסכמת.

אחת מן ההגדרות המקובלות היא שהטרור נחשב להפעלת אלימות לשם השגת יעדים פוליטים.

כמו כן, נזקו העיקרי של הטרור ויעדו (מעבר לפגיעה ברכוש או בנפש) נחשבת ההפחדה לה גורם הטרור.

על דבר אחד ישנם מסכימים רבים: טרור נחשב כאמצעי שלילי ופסול.

משכינת השלום מחצור הגלילית

רב סמל ראשון מיה הורוביץ, אימא לשלוש בנות היא מפקדת מרכז השיטור הקהילתי בחצור הגלילית.בעלה מאור הורוביץ הוא ימאי משטרה בכנרת.מסייעת לה בתפקידה רב סמל מתקדם מירה אקריש הנמצאת בחופשת לידה.

אובמה או במבה-אם בארזים נפלה השלכת....

אובמה- מנהיג העולם, השחור הראשון שנבחר לנשיאות בארה"ב, מהווה מושא ערצה לכל כהה העור בעולם ולכל הקבוצות החלשות. כל העולם נשא ענייו לארה"ב בבחירות לנשיאו שנערכו בשנת 2008, ועקב בדריכות עד שנבחר המנהיג השחור הראשון. כולנו ניצמדנו למסכיי הטלויזיה בהשבתו, הקשבנו לנאומו,ולא שבענו גם שנגמרו השדורים.אין זה מן הנמנע שרבים הזכירו את תפילתו של מרטין לותר קינג, וראו בבחירת אובמה כהתגשמות החלום האמריקני.אנחנו אזרחי מדינת ישראל ובעיקר כהה העור ביחד עם יהודי ארה"ב עקבנו בדריכות ולאחר בחירתו צפינו לקיום הבטחותיו.יהודייה שחורה במדינת ישראל אני חשה צורך לבחון בחינה מחודשת את הערצה הסמואה לאובמה- האם אובמה טוב ליהודים או רק לכהה העור? ואיפה אני כיהודייה כהת עור, פוגשת את אובמה?

הרמטכ"ל במעקב-אימון או אמון מסוכן?

יש רואים את האשמה ברמטכ"ל וקושרים את הפרשייה לפרשיות האחרונות , פרשיית האשראי ואיבוד מסמכים רגישים. אך בואו, נתייחס לנושא לגופו, ונשאל-הכיצד הגענו למצב שרמטכ"ל בצה"ל, שהוא בין היתר אזרח, לא יכול לנוע ברחבי מדינתו, בחופשיות אפילו תחת אבטחה כבדה?לא יכול לנוע חופשי במבצרו- בקריה?ולהיות בטוח בלשכתו?הכיצד הגענו למצב שרב"ט בעל לאום יהודי מוכר את כרטיס האשראי של הרמטכ"ל לערבי תמורת סמים, מוצרי קוסמטיקה וכסף(1,450ש"ח)? איך אותו רב"ט מנסה ואף מצליח להבריח M-16 מעמדת שמירה בקריה? ובהזדמנות נוספת בקרייה, הוא חוטף באלימות מחייל בשמירה את נשקו?וחמור מכך, גונב את אקדחו של הרמטכ"ל, מלשכתו?

אריק כרמון - ירושלים על ראש שמחתנו

ד"ר אריק כרמון, נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה, תורם לקהילה בדרכים רבות ועיקר עיסוקו היום מתמקד בדרכים לשיקומה של ירושלים. כרמון מביע את חששו העמוק מעתיד העיר וסובר שמדינת ישראל החליטה לוותר, אולי אף בצורה לא מודעת, על עיר הבירה שלה.

ראש הממלשה הכי לא תוצאתי שהיה אי פעם-מאת ראובן שבת

אהוד (אודי) אולמרט יזכר בהיסטוריה של ישראל כחברו הטוב של טומי לפיד, ושל עוד כמה אנשי תקשורת. בתור ראש עיריית ירושלים הוא היה די בסדר. בתור חבר של "חברים"מעט מפוקפקים הוא ייזכר לדראון. אבל ובעיקר הוא ייזכר אולי כראש הממשלה הכי פחות תוצאתי לתקופתו, ובבואה לזמנו ולזמננו אנו, לצערנו...

למה כדאי לגור בבאר-יעקב

...